"Зимова казка" Прикарпаття

У Львові завершився традиційний міжнародний турнір «Зимова казка»+ФОТО+ВІДЕО
19/12/2011 - 16:28

Проведення у Львові Відкритого міжнародного турніру з художньої гімнастики «Зимова казка» уже стало хорошою традицією. І ось уже всьоме, на цей раз під дахом спортивного палацу «Галичина», зібралося близько двохсот юних гімнасток віком від 6 до 15 років не лише з усієї України, але і з-закордону. Три команди (з Кракова, Катовіц та Бельсько-Бялей) приїхали із Польщі, були представлені на змаганнях школи художньої гімнастики з Болгарії, Білорусії, Молдови, Словакії та Боснії і Герцеговини. Вражає і «географія» українських учасниць. Свою майстерність до Львова приїхали демонструвати юні гімнастки з Ялти, Чернівців, Одеси, Кіровограду, Бердянську, Вінниці, Калинівки, Миколаєва, Дніпродзержинська, Славутича, Харкова, Білої Церкви, Дніпропетровська, Києва (честь якого захищав клуб «Гармонія Еліт») та, звичайно, кілька львівських команд - «Галеон», «Динамо», ДЮСШ №5, «Галичанка», «Південний».

Завдяки проведенню у Львові конкурсу художньої гімнастики «Зимова казка», - розповідає директор ДЮСШ «Галеон» Орест Калитовський, усі ці дівчата мали змогу відчути святкову атмосферу нашого міста, більше того, в переддень Святого Миколая. Також завдяки проведенню таких змагань діти з різних міст мали змогу поспілкуватися між собою, що сприяє і культурному вихованню та особистому розвитку.

А от завданням організаторів уже було зробити саме так, аби усім учасникам було зручно та затишно на «Зимовій Казці-2011». І з цим вони впоралися на відмінно, інакше б не було чисельних схвальних відгуків від тренерів. Звичайно, без підтримки спонсорів та меценатів тут було не обійтися.Так само не було б цього спортивного свята, якби не допомога батьків.

Старший тренер вихованців юних гімнасток зі школи «Галеон» і головний суддя змагань Галина Кочергіна:
Саме батьки взяли на свої плечі великий об’єм організаційних робіт. Усім їм, а також людям, які посприяли у проведенні змагання у теплому, затишному та просторому палаці спорту «Галичина» залишається сказати лише велике спасибі. Ну, а найголовніше, тішить той факт, що учасників нашого змагання з художньої гімнастики щороку стає все більше і більше. Незважаючи на складне фінансове становище люди намагаються знайти гроші, аби приїхати на «Зимову казку». Ось і цього річ – 180 учасниць із 6 країн. Я тішуся з того, що батьки не є байдужими і не шкодують грошей на своїх дітей.

Звичайно, хотілося б, аби не лише на словах, але і на ділі, більше уваги дітям приділяла і місцева влада. В даному випадку, аби робила якомога більше спортивних площадок, щоб свою енергію діти залишали саме на них, а не блукали вулицями чи «зависали» в комп’ютерах. ДЮСШ «Галеон» перед собою ставить за завдання масово залучати дітей до спорту та їхнього оздоровлення. А ось добиватися спортивного визнання в Україні та закордоном, - це вже інша справа. В нас є ентузіасти-тренери, які хочуть із своїми вихованцями брати участь в всеукраїнських чи міжнародних першостях. І ми дуже пишаємося тим, що все-таки маємо таких спортсменок, які беруть участь і займають призові місця на цих змаганнях. А, наприклад, такі гімнастки як Юля Бусатюк, Христина Федик, Софія Оліярник, Анастасія Бондаренко входять у склад збірної і прославляють наше місто на міжнародному рівні. Зокрема, наші вихованці ставали бронзовими і золотими призерами в групових вправах на всеукраїнських турнірах та здобували місця на п’єдесталі міжнародних змагань в Болгарії, Словакії, Польщі.

Отримавши від організаторів «Зимової казки» такий теплий прийом, гріх було б не віддячити гарними виступами. Дівчата різного віку на килимі в палаці спорту «Галичина» намагалися показати усе найкраще, на що вони сьогодні здатні. Чимало композицій були новими та оригінальними, не подібними на інші. Саме у своїх виступах юні спортсменки покази усю красу красоту, грацію та артезтизм притаманні тільки художній гімнастиці. А за усе це отримували не лише високі оцінки від журі, але і «зривали» аплодисменти чисельних глядачів: як батьків, які прийшли похвилюватися і підтримати своїх дітлахів, так і простих львів’ян, яким випала нагода просто насолодитися гарним та граційним видом спорту.

Звичайно, у своїх виступах не обходилося і без помилок, але здається подібні змагання саме для цього, аби помірятися силами із однолітками не лише з України, але і із інших країн Європи, набиратися досвіду, впевненіше виконувати свою програму, намагатися краще боротися із хвилюваннями. Ось, хто саме із цим впорався найкраще і мав за честь піднятися на п’єдестал «Зимової казки». А розігрували на міжнародному турнірі у Львові цього разу одинадцять комплектів нагород – для кожної вікової групи.

А розпочали вшановувати із наймолодших. У віковій групі серед юних гімнасток 2005 року народження лише у кілька сотих балів перемогу вдалося здобути вихованці львівської школи «Галеон» Вікторії Вусатюк випередивши іншу юну львів’янку, вихованку ДЮСШ №5 Катерину Кочергіну, яка стала другою, та її одноклубницю Софію Чебан, яка посіла відповідно третє місце.

А от у групі серед дівчат 2004 року народження уже не було рівних киянці Вікторії Денисенко, вихованки Наталії Яхимець зі столичного клубу «Гармонія Еліт». Вона виконала свою вправу без предметів настільки впевнено, що суддям здається клопоту не склало віддати їй перемогу. Про це говорять і самі зароблені бали – 19,050, а це практично на півтори більше, ніж отримала гостя із Молдови Катерина Клепач, яка стала другою. А на третю сходинку п’єдесталу піднялася Уляна Задаліна із Білорусії. А взагалі конкуренція у цій віковій групі була серйозною. Про це говорить і кількісний склад учасниць, який був найбільшим серед інших вікових груп, аж 26-ть. Сама ж тріумфаторка Вікторія Денисенко у розмові із кореспондентом sport.ua ще до оголошення результатів змагань була обережною, мовляв, багато було хороших дівчат, які гарно виступили. Мабуть трішки скромничала, бо це говорила 7-річна юна гімнастка, за плечима якої уже чималий досвід виступів на різних змаганнях не лише на Україні, але і закордоном.

Вікторія Денисенко, переможця міжнародного турніру «Зимова казка» у віковій групі серед дітей 2004 року народження:
Я з чотирьох років займаюся художньою гімнастикою, куди мене привела мама. І за цей час уже довелося позмагатися на різних престижних турнірах. Пригадуються перемоги у Лондоні, Німеччині, були і інші. Гадаю, на довго мені запам’ятається перемога і на цьому турнірі, у Львові, у місті, яке мені дуже сподобалося. Я сподіваюся приїхати сюди і наступного року. А чи у майбутньому намагатимуся стати відомою гімнастикою, покаже час. Зараз я лише стараюся удосконалювати свої вправи, отримувати задоволення від гімнастики, показувати хороші результати на змаганнях і цим тішити свого тренера та батьків.

Результати змагань серед дівчат 2004 р.н.

 

 

Гімнастики на рік старші за попередниць уже змагалися в двох вправах – без предмета та з предметом на вибір. А домінували у цій групі знову ж львів’янки. Анастасія Кузнецова після першої вправи була третьою, проте хороший виступ під час другої вправи знівелював перевагу суперниць і у сумі вивів вихованку ЦТДЮГ на перше місце.

Результати змагань серед дівчат 2003р.н.

 

Обов’язковою вправою серед 9-річних гімнасток була справа з м’ячем. Зцим предметом найкраще впоралася вихованка львівського «Динамо» Іваночко Анастасія. Вона і у наступній композиції булла кращою, що і дало у підсумку їй перемогу серед інших 16-ти учасниць.

Результати змагань серед дівчат 2002р.н. 

 

Таке ж «випробування» випало на долю дівчат, які змагалися у віковій групі 2001 року народження. Спочатку вправа з м’ячем, потім – на вибір. І ось тут вперше на вищу сходинку п’єдесталу стала закордонна учасниця. Практично бездоганне виконання своєї композиції з м’ячем стало запорукою, того, що навіть отримавши менше балів у другій вправі, вихованці білоруської школи з художньої гімнастики Марті Летко вистачило, аби перемогти у сумі. Поряд із нею на п’єдесталі вибороли право стояти харків’янка Юлія Ольховська та ровесниця з Дніпропетровська Анастасія Калюжна.

Результати змагань серед дівчат 2001р.н. 

 

Для гімнасток 2000 року народження і старше, аби перемогти у змаганнях уже мало було двох вправ. Вони визначали кращу із скакалкою, м’ячем та з предметом на вибір. І серед цих дівчат пощастило стати першою знову таки представниці білоруської команди Каріні Єрмоленко. З іншого боку, для цього знадобилася не лише удача, але і майстерність юної гімнастки. Якщо із скакалкою результат був для неї другим, то у наступних вправах їй не було рівних.

А от вихованка «Гармонії Еліт» Влада Кушнір мабуть своїм силам не повірила і трішки розслабленою вийшла на першу вправу зі скакалкою. Зате згодом зібралася і уже показала більш хороші результати, правда ось до п’єдесталу уже не дотягнула. Тим не менше, розчаровуватися не слід, вона впевнена, що перемоги ще попереду. Цікаво, що на відміну від Вікторії Денисенко, та, мабуть, і більшості інших юних гімнасток, її на цей вид спорту привів батько. Правда, зізнатися, спочатку побачила у телевізорі і сказала, що хочу саме так. Батьки, треба думати, вибору донечки не заперечили. А от, із яким предметом Владі подобається працювати найбільше, вона відповіла, що із булавами.

Результати змагань серед дівчат 2000р.н.

 

 

Єдину перемогу на «Зимовій казці» для львівської «Галичанки» принесла Соломія Антощак, яка була кращою у вправі зі скакалкою, потім набрала хороші бали у вправі з м’ячем, а вже у вправі на вибір дала зрозуміти суперницям, хто серед них на цьому змаганні найкращий.

Результати змагань серед дівчат 1999р.н.

 

А от вихованці львівського «Галеону», господарки змагань, були кращими у трьох вікових групах. Спочатку серед наймолодших, а потім у віковій групі серед дівчат 1998 років народження та 1999 р.н. Вусатюк Юлія показала практично найкращі результати у всіх трьох вправах і заслужено перемогла. У наступній групі на першу сходинку п’єдесталу піднялася Христина Федик. А от піднялася туди не сама, а разом із представницею з Білої Церкви Яною Сазоновою.

Результати змагань серед дівчат 1998 р.н.

 

Результати змагань серед дівчат 1997 р.н.

 

У двох останніх, найстарших вікових групах, кращою неодмінно була представниця дніпропетровської школи художньої гімнастики - Ліза Целуйко та Катерина Луценко. Також слід відмітити і присутність на обох п’єдесталах і вихованок львівського «Динамо» Тетяни Лесюк і Тетяни Возняк.

Результати змагань серед дівчат 1996 р.н.

 

Результати змагань серед дівчат 1995-94 р.н.

 

Що не кажи, але організатори турніру постаралися на славу. Жодна із учасниць «Зимової казки» не залишилася без подарунку. А от кращі ще й отримали медалі, кубки та грамоти. А нагороджувати майбутніх зірочок художньої гімнастики випало за честь голові Федерації профспілок ФСТ «Україна» Роману Шаманському та вихованцям ДЮСШ «Галеон» майстру спорту міжнародного класу по фехтуванню Олександру Кочергіну та заслуженому майстру спорту, також із фехтування, Анфісі Почкаловій. Не оминули організатори увагою і тренерів. Ті, у свою чергу щиро дякували організаторам за чудове спортивне свято. Зокрема, польський тренер з Бєльско-Бялей Анна Душа приїздить зі своїми вихованцями до Львова вже вп’яте. Приїздить не лише за перемогами, а тому, що у Львові дуже усім подобається. Крім того, радіє черговій зустрічі із колегами з інших країн.

Вдруге до Львова на «Зимову казку» свою команду привезла старший тренер клубу з Києва «Гармонія Еліт» Наталія Яхимець:
Во Львове проходит очень много соревнований, но на «Зимней сказке» мы только второй раз. Но именно этот турнир нашему клубу по душе – здесь очень приятно и уютно. Организаторы постарались на славу – во-первых, благоприятная обстановка,дружная, во-вторых, очень хороший зал. Он теплый, что главное, комфортный, с большой разминочной площадкой. Ну и вообще очень мне и моим девочкам нравится Львов. Побывали на экскурсии по городу, накупили сувениров. А вот сравнивать с успехами этого года и прошлого – не берусь. Все потому, что сейчас мы взяли на соревнование маленьких девочек. Их, согласитесь, далеко вывезти сложно, а Львов он же не близко. Вот потому акцент на этом соревновании мы сделали на юных, перспективных гимнастках. Им же тоже надо набираться опыта, чтобы двигаться дальше. А в прошлом году мы привозили сильных старших гимнасток.

Что касается результатов, то скажу, что немножко подвели те гимнастки, которые могли быть в призовых. Например, Костина Дарина после первого вида была первой, но во втором упражнении потеряла обруч и в результате четвертая. Ну, отвернулась удача немножко, но после потери предмета она еще и перестала бороться, расслабилась. А надо было подобрать обруч и продолжать бороться.

Есть у нас хорошая девочка как Таня Писаренко. Неудачно вышла вторая композиция, хотя девочка с каждым разом стает все лучше. У нее, кстати, в соперниках были очень хорошие гимнастки. Главное, что «коленки не задрожали» и она достойно с ними соревновалась.

А от таких соревнований, в первую очередь, хочется получить дружбу и сплоченность своего коллектива. Хочется, чтобы гимнастки ставали семьей, болели друг за друга, переживали. Чтобы все было в теплой и радушной обстановке. Ну и конечно, хочется, чтобы именно на таких турнирах маленькие девочки набирались опыта. Главное здесь, конечно не победа, а участье. А опыта наши воспитанницы набираются достаточно. Опыта набираютсядостаточно много. Для кого-то такие соревнования дебютные, а кто-то уже неоднократно успел посоревноваться со своими ровесницами.

Ну, а як же турнір з художньої гімнастики, який відбувався в переддень Святого Миколая, без самого Чудотворця. Він обидва спортивні дні був завжди поряд із дівчатами, підтримував їхній дух та настрій, а коли якась із учасниць десь невдало виступила, то гіркоту помилок намагався присолодити солодощами. Для них він і розрадник, і головний суддя, для якого усі дівчата переможниці. Бо направду, художня гімнастика - спорт доволі суб’єктивний,тому далеко не результати,тим паче серед юних учасниць,є найголовнішими.

 А закінчилася «Зимова казка» так само казково, як і розпочалася у красиво оформленому залі. Був парад усіх учасниць під прапором своєї країни, були ще і показові виступи художніх гімнастичних колективів. До речі, знову на килим вийшли із власною програмою під назвою «Лялька» Вікторія Денисенко, тріумфаторка змагань серед 7-річних гімнасток та її одноклубниця Влада Кушнір із програмою «Пеппі». Помилували очі усім присутнім і виступ шоу-балету «Антлантик».

sport.ua 

Комментарии
Отправить комментарий
Смайлы
:):D:bigsmile:;):p
CAPTCHA
Вопрос для проверки. Если не хотите его видеть, зарегистрируйтесь - это просто.