Свято краси, грації та артистизму у Рівному

Підсумки міжнародного турніру з художньої гимнастики «Золота осінь Рівного - 2011»+ФОТО
15/11/2011 - 15:32

12-13 листопада в Рівне в ДЮСШ-4 відбулося справжнє свято краси і грації. Тут на четвертий відкритий турнір з художньої гімнастики «Золота осінь Рівного - 2011» зібралися гімнастки з 30 команд не лише з України, а навіть із близького зарубіжжя - Росії і Латвії, всього 291 учасниця. Організатори цього справжнього шоу, а це Школа художньої гімнастики Рівненського міського Палацу дітей та молоді (директор І. Первушевська), тренер Марина Болба), подбали про те, щоб юні спортсменки відчували себе комфортно. За що дівчатка повністю віддячили своїми граціозними виступами, показавши небачену гнучкість та високу артистичність, що якраз і є основними факторами участі та перемоги у змаганнях із художньої гімнастики. На килимі перевтіленого до невпізнанності ДЮСШ-4 змагалися дівчата різних вікових категорій, які своїми виступами не залишили байдужими глядачів.

Подбали організатори не лише про відповідне оформлення залу, в якому їм допомогла фірма «Карнавал», а й про яскраву програму відкриття і закриття змагань, яка напевно переконала багатьох, що до будь-якої справи потрібно ставитися з любов’ю і великим бажанням.

Просто зачарували присутніх своїм виступом вихованці школи сучасної хореографії «Лайт» Рівненського міського палацу дітей та молоді (керівник Наталія Сторожук). Граційним був виступ клубу спортивного бального танцю «Лінія» (керівник Анна Савельська). Заполонила серця багатьох своїм неповторним голосом молода естрадна співачка Марія Злата. А також відбулося кілька показових виступів за безпосередньою участю гімнасток-учасниць змагань: ансамблю «Грація» (керівник Марина Болба) та клубу «Восход» з Києва. Звичайно оживив церемонію нагородження колектив професійних барабанщиць із Луцька, а прикрасили парад старші і молодші вихованки школи моделей «Арт-Моделс», які виводили гімнасток.

Організовані змагання були на досить високому рівні, а майстерність усіх учасниць, приносила величезну насолоду присутнім, кожний виступ відрізнявся своєю неповторністю і колоритністю. Шкода лише, що не всім учасницям вдалося впоратися з емоціями, але більшість зуміла показати неабияку майстерність і високий клас. Нелегка задача стояла і перед журі, якому необхідно було правильно оцінити майстерність кожної гімнастки. Проте, найважливіше для учасниць - це досвід, набутий спортсменками завдяки участі в міжнародних змаганнях, а також відмінна можливість познайомитися з найкращими представницями цього чудового виду спорту.

Отже у вправі без предмета:

- серед дівчаток 2007 року народження місце на п’єдесталі окупували представниці організаторів змагань: Марія Мікулик (золото) і її дві землячки також вихованки ПДМ Аліна Балаушко і Даша Городецька (обидві бронза) і лише Насті Усмановій з ДЮСШ-1 Вінниця вдалося розбавити рівненське тріо, посівши друге місце з незначним відривом від переможниці змагань;

- серед дівчаток 2006 року народження підкорила журі своєю майстерністю Уляна Сербінова (Сімферополь), другою була - Злата Карповича (Елгава «Baltic Flowers» (Латвія)), а третю сходинку облюбувала Ольга Ковальчук (Луцьк);

- серед дівчаток 2005 року народження в І категорії кращими знову ж таки були рівнянки - Даша Максютинська (Рівне «Авангард»), Тетяна Пахалюк (Рівне ПДМ). Першій дісталося золото, а другій бронза, а ось володаркою срібла стала представниця сусідньої Волині Марія Плотнікова (Луцьк).

У вправах без предмета та з предметом на вибір:

- серед дівчаток 2005 року народження в ІІ категорії кращою була Іоланта Нуцковська (Запоріжжя), а представниці Криму - Даша Бибік і Марія Каушлієва (обидві Сімферополь) посіли відповідно друге і третє місця.

У вправі без предмета та зі скакалкою:

- серед дівчаток 2004 року народження в І категорії не було рівних представницям Вінниці Вікторіям Горобчук та Туранській (обидві «Sharm»), третьою була Анна Удовіка (Донецьк).

- серед дівчаток 2003 року народження в І категоріїперемогла Лілія Умєрова (Сімферополь), другою була Анастасія Онищук (Рівне ПДМ), а третє місце розділили Алісе Лазарєва (Тукумс (Латвія)) і Марія Круглова (Запоріжжя);

-серед дівчаток 2002 року народження в І категорії одноосібно здобула перемогу Євгенія Омельяненко (Київ КДЮСШ «Восход»), а ось друге і третє місця відповідно розділили Анастасія Романенко та Ольга Ковальчук (обидві Київ КДЮСШ «Восход») і Даша Камозіна (Луцьк) та Діана Яремко (Львів «Динамо»).

У вправах зі скакалкою та м’ячем:

- серед дівчаток 2003 року народження в ІІ категоріїздобула золото - Охмак Анастасія (Рівне ПДМ), срібло - Лоліта Кудрявцева (Одеса «Тигреня»), а бронзу - Софія Василишин (Львів «Галичанка»);

-серед дівчаток 2002 року народження в ІІ категоріїпосіла перше місце - Маріола Боднарчук (Львів «Галичанка»), друге - Поліна Орлова (Пушкіно (Російська Федерація), третє - Анастасія Іваночко (Львів «Динамо»);

- серед дівчаток 2001 року народження в І категорії найкращою була Юлія Єріцова (Пушкіно (Російська Федерація)), а ось друге місце розділили Ярина Романишин (Львів «Динамо») і Поліна Пененко (Київ КДЮСШ «Восход»), а замкнула трійку призерів Олександра Захарова (Сімферополь);

- серед дівчаток 2000 року народження в І категорії теж не змогли обрати кращого, тому на першу сходинку піднялися одразу дві учасниці Вікторія Пилипенко (Львів «Галичанка») і Даша Нікішина (Пушкіно (Російська Федерація)), друге місце посіла Ірина Францевич (Сімферополь), а третє Єлізавета Румянцева (Київ КДЮСШ «Восход»);

- серед дівчаток 2000 року народження в ІІ категорії найкращою була Сіма Напрєєнко (Київ КДЮСШ «Восход»), друге місце посіла Катерина Ільченко (Донецьк), а третє Валерія Кожухар (Сімферополь);

- серед дівчаток 1996 року народження перемогу святкувала Анастасія Демченко, срібло здобула Аліна Гаравська (обидві Львів «Динамо»), а володаркою бронзи стала Анастасія Путінцева (Бровари).

У вправі з обручем та м’ячем:

- серед дівчаток 2001 року народження в ІІ категорії судді не визначили єдиного переможця і тому золоті нагороди отримали Альона Д’яченко (Київ КДЮСШ «Восход») та Ірина Лєбєдєва (Пушкіно (Російська Федерація)), срібною призеркою стала Олександра Огороднік (Київ КДЮСШ «Восход»), а бронзовою Єлізавета Миносян (Пушкіно (Російська Федерація));

- серед дівчаток 1999 року народження судді також не змогли визначитись з одним переможцем і золоті нагороди приміряли Марта Якибчук (Львів «Галичанка») і Кароліна Мізуне (Тукумс (Латвія)), срібною призеркою була Соломія Антощак (Львів «Галичанка»), а бронзовою - Яна Кротік (Луцьк);

- серед дівчаток 1998 року народження золоті нагороди здобула Анна Жегалкіна (Пушкіно (Російська Федерація)), срібною призеркою була Софія Манько (Дніпропетровськ СДЮШОР), а бронзовою Крістіна Базилюк (Київ КДЮСШ «Восход»).

У вправах з м’ячем та булавами:

- серед дівчаток 1997 року народження перемогу святкувала Камілла Хасанова (Київ КДЮСШ «Восход»), а ось срібло поділили Єлізавета Горовєнко (Львів «Динамо») і Вікторія Манько (Запоріжжя), а володаркою бронзи стала Лейла Харб (Київ ДЮСШ №3).

І нарешті в змаганнях серед найстарших у вправах з обручем, м’ячем та стрічкою:

- серед дівчаток 1995 року народження і старші не було рівних вісімнадцятирічній Ользі Єрьоміній, натомість Катерина Луценко (Дніпропетровськ СДЮШОР) і Ксенія Передерій (Львів «Динамо») розмістилися на другій сходинці, а Марія Антонова (Пушкіно (Російська Федерація)) замкнула призову трійку.

Суддя національної категорії Катерина Бутенко зі Львова:

- Ми вперше беремо участь у цьому турнірі і, відверто кажучи, не сподівалися на змагання такого високого рівня. Проте, це дуже потужний турнір, який проводиться на досить високому рівні, відмінна організація, все продумано до найменших дрібниць. І тому ми сподіваємося, що нас запросять до Рівного і наступного разу. Стосовно організаторів можу сказати лише слова величезної подяки, адже це лише їхня ініціатива проводити цей турнір. Вони знайшли людей, які їм допомогли в цьому. І взагалі вони просто молодці, адже залучають дітей до спорту, налагоджують дружні відносини не тільки між українськими гімнастками, а ще й запрошують представниць країн ближнього зарубіжжя.

Потрібно також відзначити, ще й рівень підготовки запрошених учасників турніру. Так у кожному віці, починаючи з 2007 року народження, ну можливо там і не настільки високий рівень підготовки, а ось з 2003 року народження і закінчуючи найстаршими (старші 1995 року народження) є 5-10 досить сильних гімнасток, тобто є на що подивитися. Звичайно порадували нас своїми виступами і майстри спорту. Так відмітила б виступ майстра спорту з Дніпропетровська Ольги Єрьоміної, сильні гімнастки в різних вікових категоріях приїхали в Рівне з Росії. Тобто було на що подивитися і чому повчитися. Порадували нас організатори медалями, кубками у вигляді гімнастки і цікавими подарунками, які отримали всі без винятку учасниці змагань і навіть їхні тренери. Так малечі дісталися яскраві м’які іграшки, викликавши неабияке захоплення у наймолодших учасниць.

Переможниця змагань серед дівчат 1996 р.н. у вправах зі скакалкою та м’ячем Анастасія Демченко «Динамо» Львів:

- Художньою гімнастикою займаюся вже 10 років, залучили до занять мене мама і дідусь. Між іншим моя мама теж займалася художньою гімнастикою і свого часу виконала норматив кандидата в майстри спорту. Художня гімнастика приваблює мене своєю красою, жіночністю, граційністю. Загалом я доволі часто беру участь у різноманітних турнірах і неодноразово доводиться підійматися на найвищий щабель п’єдесталу. Так нещодавно я була на міжнародному турнірі в Ризі, де також посіла перше місце.

На жаль сьогодні я виступала останньою, тому не змогла побачити виступи своїх суперниць, а відчула, що здобула перемогу, лише тоді коли було оголошено результати змагань. Найбільше мені запам’ятався, з того що вдалося побачити, виступ Ольги Єрьоміної з Дніпропетровська.

Головний суддя змагань, суддя національної категорії Катерина Барановська з Києва:

- Вчора ми визначили переможців і провели нагородження серед наймолодших учасниць, а всі інші гімнастки оцінювалися за сумою двох виступів. У молодших вікових категоріях були предмети на вибір учасниць і один визначений, а у старших предмети з яким виступали учасниці визначали організатори. Це робилося тому, що самі діти за звичай не обирають складні види, або ті що для них є менш вдалими, а навпаки обирають ті предмети, які їм більше до вподоби, або з ними їхні виступи більш вдалі. Тому організатори таким чином подбали, щоб змагання були з різноманітними предметами, що звичайно прикрасило цей турнір і зробило його більш святковим. Якщо говорити про складність, то зазвичай найбільш складним предметом вважається стрічка, яка разом із тим є найбільш ефектною під час виступів гімнасток. Довжина цієї стрічки 6 метрів (для юніорок 5 метрів), а тому гімнастки інколи плутаються в ній, хоча і полюбляють із нею виступати, навіть не дивлячись на те, що не завжди все виходить чисто. Звичайно це вміння приходить із набуттям майстерності. Так для роботи з булавами, яких дві, потрібно мати хорошу координацію рухів, адже це доволі підступний предмет.

Вдалими були виступи на турнірі українських майстрів спорту, серед яких виділила б окремо програму підготовлену членом збірної України Ольгою Єрьоміною з Дніпропетровська. І хоча Оля в недільному своєму виступі припустилася помилки, втратила предмет (стрічку), але її нова програма досить складна, окрім того її вчорашній (суботній) виступ був успішнішим і безпомилковим, що загалом і дозволило їй здобути перемогу. А стосовно невдалого виступу, то тут потрібно згадати виступ рівнянки Єлизавети Абрамчук, яка посіла п’яте місце, хоча були великі сподівання на її потрапляння до призової трійки. Але її груба помилка допущена першого дня змагань, не дозволила дівчині потрапити на п’єдестал. Хоча вже наступного дня гімнастка зібралася, але прикра помилка в першому виступі, не дозволила Єлизаветі піднятися вище п’ятого місця. Звичайно Єлизавета Абрамчук і сама засмутилася, адже була добре підготовленою тому і її тренер не була в захваті. А загалом всі гімнастки виступили на своєму рівні, продемонструвавши стабільні результати.

Загалом це для мене вже четверті змагання в Рівне, адже на «Золотій осені» я з першого турніру. Якщо згадувати його, то тоді змагалася доволі не велика кількість гімнасток, як, до речі, і перелік міст, які вони представляли. Тобто змагалися вихованки кількох тренерів, які представляли декілька шкіл художньої гімнастики. Але з кожним роком географія учасниць турніру змінювалася, їх ставало все більше і більше. Покращувалась також і їхня виконавська майстерність. Найбільший крок у піднятті рівня змагань організатори зробили минулого року.

Тому звісно, що в цьому році організатори прагнули не лише повторити минулорічне досягнення, а й зробити турнір ще більш привабливим, яскравим і незабутнім. І потрібно відзначити, що це їм цілком вдалося. По-перше, набагато кращий і більш просторий зал (до цього змагання проходили в спортзалі школи №19). По-друге, все в організації турніру продумано до найменших дрібниць. Звичайно велику допомогу в цьому надали батьки вихованок «Школи художньої гімнастики» Рівненського Палацу дітей та молоді.

Так за три дні до початку змагань, ми разом з одним із організаторів Мариною Болбою, скрізь побували, все проконтролювали. Тому ще раз хотіла б відзначити, що все було продумано і зважено. Хочу навести такий приклад, команди, які напередодні початку змагань ввечері проводили опробування залу, наступного дня були просто шоковані і в захваті від перевтілення цього залу. Тобто за одну ніч – організатори і батьки підготували зал до невпізнанності.

Тому просто не можу не відмітити організаторів, які провели цей турнір на досить високому міжнародному рівні. А якщо відверто, то ми практично щотижня їздимо на турніри, але такої краси і такої організації, як тут, ми на Україні ще ніде не бачили. Ну звісно, якщо не брати до уваги Кубок «Дерюгіної» в Києві, я думаю ви мене розумієте.

На завершення хотіла б побажати організаторам відкритого турніру з художньої гімнастики «Золота осінь Рівного - 2011» залишатися такими ж дружніми, якими вони були до цього. Це насправді дуже згуртований колектив – звідси і успіх. Коли всіх об’єднує одна мета, тоді й досягати її набагато легше.

Організатор змагань, тренер «Школи художньої гімнастики» Рівненського Палацу дітей та молоді Марина Болба:

- Потрібно розпочати з того, що спочатку ми в ПДМ проводили турнір з художньої гімнастики «Перлина». Але згодом так сталося, що я почала тренувати своїх дівчаток в іншому приміщенні (СШ№5) і тому спільно організовувати турнір стало важкувато. Тоді й виникла ідея організувати щось своє. Так і було чотири роки тому започатковано проведення турніру «Золота осінь Рівного-2011». Назва турніру виникла сама собою. По-перше, була задумка проводити турнір восени, а по-друге, одним із спонсорів турніру, на щастя, вже не один рік є «Золото України». Тому ця назва турніру, на даний час, себе цілком виправдовує.

Якщо говорити про те, який з турнірів було проводити найскладніше, то тут відповіла б так, враховуючи те, що з кожним роком зростає кількість учасників, то відповідно і змагання проводити все важче і важче. Так на цьогорічні змагання нам довелося запрошувати не більше 6 гімнасток від кожної команди.

Стосовно учасниць, то тут хочу відмітити наших гостей із Росії. На попередні змагання, вони взяли не найсильніших гімнасток. Напевно хотіли придивитися до рівня турніру, а ось цього разу привезли набагато сильніший склад, в якому є навіть претенденти до збірної Росії. Найбільше мені сподобалася тринадцятирічна Анна Жегалкіна, під час її виступубув в захопленні та аплодував буквально весь зал.

Тобто ті команди, які вже в нас були, намагаються з кожним роком привозити все сильніших і сильніших спортсменок. Побувавши в нас на турнірі, вони зрозуміли, що не так просто тут здобути перемогу і тепер вже серйозно ставляться до підбору кадрів. А звідси і нашим вихованкам із кожним роком стає все важче і важче здобувати нагороди. Адже нам теж потрібно зростати і отримувати хоч якісь стимули, а це якраз і є призові місця. Так на цих змаганнях вихованки школи художньої гімнастики Палацу дітей та молоді посіли два перших, два других і два третіх місця. І якщо перемога найменшої учасниці 2007 року народження Марії Мікулик не викликала особливих сумнівів, адже і учасниць там було мало і тренується вона вже другий рік, окрім того, ще й дуже любить художню гімнастику. То перемога Насті Охмак 2003 року народження була доволі несподіваною. Беручи до уваги, ще й те, що в її категорії була Лоліта Кудрявцева з Одеси, яка на минулих змаганнях у Рівному просто порвала зал. Виходячи з цього ми ніяк не очікували перемоги, але в підсумку Настя - перша, а Лоліта лише друга.

Кожного року ми намагаємося урізноманітнити програму відкриття і закриття змагань, тому що є дівчатка і тренери, які вже не вперше приїздять до нас на змагання. А тому і не хочемо повторюватися і дуже серйозно ставимося до підбору номерів. Звичайно «Лайт» поза всякою конкуренцією, їхні виступи завжди з великим задоволенням сприймаються публікою. Цього року ми ще й запросили заспівати вживу гімн України, як на відкриття так і на закриття, учасника телевізійного проекту «Голос країни» Миколу Бобрика.

Скажу відверто, що вдалося практично усе що було заплановано, адже підготовка до змагань розпочалася ще в серпні. Положення було готове ще 18 серпня, тоді і розпочалася підготовка. Але якщо покласти руку на серце, то не все задумане вдалося здійснити, стільки всіляких дрібниць запланували, що відсотків 25 таки не доробили. Хотіли зробити ручки з емблемою і ще дещо… Але разом із тим є над чим працювати наступного року. Тому не буду розкривати таємниці, хай це стане сюрпризом для учасників.

Звичайно проводити такий турнір не легко, але мене надихають на це мої вихованці, які останнім часом об’єдналися в одне єдине ціле і ми тепер як одна «банда», один за всіх і всі за одного. Найбільше допомогли в проведенні змагань мені Юля Руда, ну і звичайно мій чоловік, на якому була майже половина всієї роботи.

Найприємнішою миттю сьогоднішніх змагань, напевно був час, коли почали дякувати батькам наших дітей. Я тоді просто не знала, що робити – пустити сльозу чи кланятись… А найочікуванішим звичайно було оголошення про завершення змагань.

І наприкінці нашої розмови хотіла б зауважити, що для того, щоб займатися художньою гімнастикою необхідно мати природні дані, тобто повинна бути гнучкість і м’якість усього тіла. Але якщо дитина працьовита, що нині є дуже великою рідкістю, то всі свої недоліки, вона зможе перекрити палким бажанням і завзятістю.

Переможниця змагань мс Ольга Єрьоміна

Нагороди

Призерки змагань у віковій категорії 1995 і старші

Призерки і учасниці 1996 року народження

sport.ua

Комментарии
Отправить комментарий
Смайлы
:):D:bigsmile:;):p
CAPTCHA
Вопрос для проверки. Если не хотите его видеть, зарегистрируйтесь - это просто.